AktüelEkonomi PolitikNe olursa olsun Kıbrıs’tan ayrı yaşayamıyoruz!

CMIRS, her 3 ayda bir yaptığı toplum araştırmalarına devam ediyor. Katılımcıların büyük bir çoğunluğu ne olursa olsun Kıbrıs'ta yaşamaya devam etmeyi planlıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 11, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

CMIRS, her 3 ayda bir yaptığı toplum araştırmalarına devam ediyor. Katılımcıların büyük bir çoğunluğu ne olursa olsun Kıbrıs’ta yaşamaya devam etmeyi planlıyor.

Aralık 2019 döneminde 500 kişi ile gerçekleştirilen ankette, güncel konular yanında, Kıbrıslıtürklerin siyasi, sosyal ve bireysel deneyimleri de ölçümlendi.

Kıbrıslıtürklerin, yaşadıkları koşullardan sürekli şikayet ettiği gözlemlenirken, ankette Kıbrıslıtürklerin büyük bir çoğunluğunun her ihtimalde Kıbrıs’ta yaşamayı tercih ettiği belirlendi.

Yapılan ankete katılanların bir şansı olsaydı başka bir ülkeye taşınma konusuna olumlu yaklaşmadığı gözlemlenmekte. Anket sonucuna göre, 500 kişinin %66.8’i her ihtimalde Kıbrıs’ta yaşamaya devam etmeyi arzularken, %28.48’inin ise başka bir ülkeye taşınıp orada yaşamayı tercih ettiği belirlendi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık