AktüelKıbrıs SorunuNe ayrılık, ne ilhak, birleşik Federal Kıbrıs!

Lute’nin geçişi sırasında pankartlar açan dernek üyeleri, federal çözüm çağrısı yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 8, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Türk Barış Derneği, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri‘nin Kıbrıs için görevlendirdiği Geçici Özel Danışmanı Jane Holl Lute‘nin geçişini karşılamak nedeniyle Ledra Palace Geçiş Noktası‘nda eylem düzenledi. Lute’nin geçişi sırasında pankartlar açan dernek üyeleri, federal çözüm çağrısı yaptı.

Kıbrıs’ın kuzeyi ve güneyinde barışa yönelik talep yükseliyor. Sabah saatlerinde Lefkoşa’nın güneyinde gerçekleştirilen eyleme, Kıbrıs’ın kuzeyinden de destek geldi. Ne Ayrılık, Ne İlhak, Birleşik Federal Kıbrıs sloganıyla gerçekleştirilen eylemde, dernek üyeleri federal bir çözüm talebini Lute’a iletti.

Eyleme, FEMA aktivistleri de destek verdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık