UncategorizedNBC News muhabiri: ‘Bunu söyleyen, diktatör Erdoğan yönetimi’

ABD'de Trump taraftarı aşırılık yanlısı grupların ABD Kongre Binası'nı işgali dünyanın bir numaralı gündemi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 8, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

ABD’de Trump taraftarı aşırılık yanlısı grupların ABD Kongre Binası’nı işgali dünyanın bir numaralı gündemi.

ABD’deki birçok senatör ve siyaset insanı, bunu bir darbe girişimi olarak nitelerken, seçilmiş başkan Joe Biden da, “Demokrasimiz, eşi benzeri görülmemiş bir saldırı altında” ifadesini kullandı.

Amerikan televizyonlarında yaşananlara ilişkin yorumlar ve analizler yapılmaya devam ediyor. 

Bunlar arasında NBC News’ün kıdemli Washington muhabiri Andrea Mitchell’in yorumu, Ankara’nın tepkisine yol açabilecek türden.

Mitchell, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un ABD’deki olayları “endişe ile izledikleri” yolundaki açıklamasını canlı yayında aktarırken şu görüşleri dile getirdi: 

“Burada bir ironik durum var. Bunu söyleyen ülke, bir diktatör tarafından yönetilen, gazetecileri hapse atan, insan haklarını hiçe sayan, protestocuların, kadınlar ve diğer başkalarının hapishanelerde işkenceye uğramasını görmezden gelen bir yönetime sahip. Ve biz şimdi ABD’nin başkentinde (Washington’da) bir güruh yönetimi görüyoruz. Bu, şoke ediciliğin de ötesinde…”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık