AktüelEkolojiPolitikaNazım Kaşot’tan, Akıncı’ya sitem

Taşkent Doğa Parkı’nda görev yapan ve çevre eğitimi başta olmak üzere ekoloji meseleleriyle ilgili çeşitli çalışmamlar yürüten Nazım Kaşot, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’dan 1 yıldır kitabını takdim etmek için randevu talep ettiğini fakat talebinin karşılık bulmadığını ifade etti. İşte Kaşot’un açıklaması: Sayın Cumhurbaşkanımıza sitemimdir…Çevre eğitimi konusunda yüksek lisans, doktora yapmış ve yine aynı alanda yardımcı doçent olmuş bir akademisyenim. Bu ülkenin doğası için canla başla gece gündüz demeden çalışan ve üreten bir toplum gönüllüsüyüm. Beni bilen...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 8, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Taşkent Doğa Parkı’nda görev yapan ve çevre eğitimi başta olmak üzere ekoloji meseleleriyle ilgili çeşitli çalışmamlar yürüten Nazım Kaşot, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’dan 1 yıldır kitabını takdim etmek için randevu talep ettiğini fakat talebinin karşılık bulmadığını ifade etti.

İşte Kaşot’un açıklaması:

Sayın Cumhurbaşkanımıza sitemimdir…
Çevre eğitimi konusunda yüksek lisans, doktora yapmış ve yine aynı alanda yardımcı doçent olmuş bir akademisyenim. Bu ülkenin doğası için canla başla gece gündüz demeden çalışan ve üreten bir toplum gönüllüsüyüm. Beni bilen bilir kendimi övmek niyetinde de değilim. Naçizane bu ülkenin bir vatandaşı olarak üstüme düşen sorumluluklarımı yerine getirmeye çalışıyorum. 


Doktora tez çalışmam sırasında ortaöğretim öğretmenlerine yönelik bir sürdürülebilir çevre eğitimi programı geliştirerek, çevre eğitiminde öğretmenin önemine değinmeye çalıştım. Geliştirdiğim program için de bir eğitim kitabı yayımladım. Yaptığım çalışma Kıbrıs için bir ilkti ve çevre eğitimi konusunda öğretmenlerin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyordu…


Yayımladığım kitabımı sayın başkana takdim etmek ve yaptığım çalışmalar hakkında kendisini bilgilendirmek için randevu talep etmiştim. Üzerinden tam iki yıl geçti!.. 
Bu sürede basıncısı, özel kalem müdürü, müsteşarı, özel danışmanı dahil ricada bulunmadığım kimse kalmadı.

Bu kadar ısrarcı olmamın sebebi de her konuşmasında çevreyi dilinden düşürmemesi ve çevre konusunda proje yürütüyor olmasıydı. Çevreye değer verdiği için kendisini önemsiyor ve çevre eğitimi adına yaptığım çalışmalar hakkında kendisini bilgilendirmek için heyecanlanıyordum…


Nitekim benden çok sonra kitap yayımlayan kişiler başkanımızdan randevu almış ve kitaplarını takdim etmişlerdi. Ben edemedim. Sağlık olsun.


Yazının farklı yerlere yorulmaması adına da eklemek isterim ki hiçbir siyasi partiyle uzaktan yakında ilişkim ya da üyeliğim bulunmamaktadır. Sadece bu ülkenin doğası adına canla başla çalışmaya ve üretmeye çalışan bir akademisyen hem de bir vatandaş olarak yazıyorum. Bu vakitten sonra randevu verilse dahi gitmeyeceğim. 


Kitabım için düzenlediğim imza gününde hiçbir siyasi parti gözetmeden her kesimi davet etmiştim ama gelme nezaketini sadece Cemal Özyiğit hocam ve Fikri Ataoğlu bey göstermişti. Kendilerine buradan ayrıca teşekkür ederim. 


Üretmeye yılmadan devam edeceğim…

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©