AktüelDünyaNATO Zirvesi Londra’da protesto edildi | Video

Kalabalık Trafalgar Meydanı’nda toplanarak Backingham Sarayı’na yürüdü
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 4, 2019
Djumba Hotel & Cafe

NATO zirvesi Londra’da protesto edildi. Kalabalık Trafalgar Meydanı’nda toplanarak Backingham Sarayı’na yürüdü.

Saraydaki NATO üyesi ülke liderlerini protesto eden binlerce kişi, “Trump ve NATO’yu ülkemizde istemiyoruz” sloganı ile yürüdü. 

Erdoğan ve Türkiye’nin Suriye’ye saldırısını da protesto eden kalabalık, Filistin halkının da yanında olduğunun mesajını verdi.

Savaş Karşıtı Koalisyon ve Irkçılığa Karşı Ayağa Kalk kampanyaları tarafından yapılan yapılan çağrıya çok sayıda Suriyeli, Türkiyeli ve Kürt vatandaşı katıldı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft