EkolojiManşetYaşamNational Geographic’den kutup ayısı itirafı!

National Geographic küresel ısınmaya dikkat çekmek için videosunu yayınladıkları kutup ayısının o yüzden zayıflamış ‘olmayabileceğini’ açıkladı. Video 2 buçuk milyar kişi tarafından izlenmişti. Uluslararası doğa, kültür ve tarih dergisi National Geographic, geçtiğimiz yıl iklim değişikliğine dikkat çekmek için paylaştıkları zayıflamış ve bitkin haldeki bir kutup ayısının görüntülerinin yer aldığı videoyla ilgili bir açıklama yaptı. Dergi, kutup ayısının iklim değişikliği nedeniyle o hale geldiğine dair ellerinde bir kanıt olmadığını belirterek ‘fazla ileri gittik’ dedi. İtirafa konu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 4, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

National Geographic küresel ısınmaya dikkat çekmek için videosunu yayınladıkları kutup ayısının o yüzden zayıflamış ‘olmayabileceğini’ açıkladı. Video 2 buçuk milyar kişi tarafından izlenmişti.

Uluslararası doğa, kültür ve tarih dergisi National Geographic, geçtiğimiz yıl iklim değişikliğine dikkat çekmek için paylaştıkları zayıflamış ve bitkin haldeki bir kutup ayısının görüntülerinin yer aldığı videoyla ilgili bir açıklama yaptı. Dergi, kutup ayısının iklim değişikliği nedeniyle o hale geldiğine dair ellerinde bir kanıt olmadığını belirterek ‘fazla ileri gittik’ dedi. İtirafa konu olan video internette tam 2.5 milyar kez izlenmişti.

National Geographic dergisi yaptığı açıklamada, kutup ayısının iklim değişikliği nedeniyle bu hale geldiğine dair ellerinde bir kanıt olmadığı ve bunun bir hastalığa yakalanmış ve yaşlanmış sıradan bir kutup ayısı olabileceği belirtildi. Dergi, “Kutup ayısının neden ölümün kıyısında olduğunu kesin şekilde bilmenin bir yolu yok” ifadelerini kullandı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık