AktüelPolitikaYaşamNatalie Christopher isminin bir yıldıza verilmesi için girişim

Geçtiğimiz ay hayatını kaybeden Natalie Christopher'in ismi gökyüzündeki bir yıldıza veriliyor: "Natali'nin yıldızı"
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 31, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Gazedda-Sosyal Medya

Geçtiğimiz ay hayatını kaybeden Natalie Christopher’in ismi gökyüzündeki bir yıldıza verilmesi için girişim başlatıldı: “Natali’nin yıldızı”

İki toplumlu Mağusa İnisiyatifi’nin facebook sayfasından paylaştığı açıklamada, Uluslararası Astronomi Birliği ve Kıbrıs Uzay Araştırmaları örgütü bir yıldız ve güneş sistemi dışındaki bir gezegenin isminin belirlenmesi için aday çağrısı yaptı.

Astronomist ve barış aktivisti Natalie Christopher anısına İki Toplumlu Mağusa İnisiyatifi “Natali’nin yıldızı” ismini yıldız için ve “Columbia Hypatia” ismini de güneş sistemi dışındaki bir gezegenin adı için önerdi.

Natalia Christopher, Britanya ve Kıbrıs vatandaşı bir astrofizikçi, gökbilimci ve barış aktivistiyken 35 yaşında bir tırmanma kazası nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Programı Colombia-Hypatia aracılığıyla Natalie, bölünmüş Kıbrıs adasının iki tarafından genç insanları bir araya getirerek gökyüzünü tanıtıyordu. Ayrıca, spor ve kadınların güçlendirilmesine yönelik tutkusu ile “Cyprus Girls Can” isimli bir hareket kurmuştu.

Dünyadaki kısa ömründe Natalie birçok insanın hayatına dokundu. Birçoğu onun yıldızların arasında bir yıldız olduğunu söyledi. Şimdi, diğer yıldızların yanında bir yıldız olmayı hak ediyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık