AktüelBilimNASA Mars’ta hareket eden taşa “Rolling Stones” ismini verdi

Uzay ajansı Mars’ın yüzeyinde bir metre boyunca hareket eden golf topu büyüklüğündeki taşa “Rolling Stones Taşı” adını verdi
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 26, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

İndependetturkish’in haberine göre NASA, küçük Mars taşına Londralı müzik grubu Rolling Stones’un ismini vererek grubu onurlandırdı.

ABD’nin uzay ajansı Mars’ın yüzeyinde bir metre boyunca hareket eden golf topu büyüklüğündeki taşı 26 Kasım 2018’de tespit etmesinin ardından ona “Rolling Stones Taşı” ismini vermeye karar verdi.

Taş, geçen sene son görevinde Kızıl Gezegen’e ulaşan uzay aracı InSight’ın iticileri tarafından ileri sürülmüştü.

Rolling Stones grubunun üyeleri Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts ve Ronnie Wood haberin ardından mutlu olduklarını belirtti.

Grup “Bu uzun ve macera dolu tarihimizde kesinlikle bir dönüm noktası. Bunu gerçekleştirdiği için NASA’daki herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık