AktüelGazedda'nın GündemiFuat Nalcıoğlu’nun ismi Cumhurbaşkanlığı sayfasından silindi

Cumhurbaşkanlığı’nda Ekonomi Danışmanı olarak görev yapan Fuat Nalcıoğlu’nun ismi, dün yaptığı “iltihak” paylaşımının ardından Cumhurbaşkanlığı sayfasından kaldırıldı.
Gazedda KıbrısOcak 20, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhurbaşkanlığı’nda Ekonomi Danışmanı olarak görev yapan Fuat Nalcıoğlu’nun ismi, dün yaptığı “iltihak” paylaşımının ardından Cumhurbaşkanlığı sayfasından kaldırıldı. Cumhurbaşkanlığı’na bir gecede Ekonomi Danışmanı olarak atanan Marketler Birliği Başkanı Fuat Nalcıoğlu, dün yaptığı paylaşımın ardından bir gecede resmi Cumhurbaşkanlığı sayfasından silindi.


Fotoğraf, “Fuat Nalcıoğlu” adıyla Google’da arama yapılınca çıkan arama sonucundan elde edilmiştir. Linkte görülebileceği üzere, Fuat Nalcıoğlu adına bir özel bölüm hazırlanmış, ancak sayfa sonradan silinmiştir.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada, Nalcıoğlu’nun açıklamasının Cumhurbaşkanlığı’nı bağlamadığı ifade edilirken, Nalcıoğlu’nun “Marketler Birliği Başkanı” olarak lanse edilmesi ise dikkat çekmişti. Nalcıoğlu’nun ‘Marketler Birliği Başkanı’ olarak lanse edildiği, UBP ve Cumhurbaşkanlığı’ndaki stratejik görevlerinden hiç bahsedilmediği açıklamada, “KKTC’nin herhangi bir ülke tarafından ilhak edilmesi veya bir ülkeye KKTC’nin iltihak etmesi hiçbir koşulda KKTC Cumhurbaşkanlığı’nın resmi tezi olamaz” ifadeleri kullanılmıştı.


Google Images bölümünde Fuat Nalcıoğlu ile ilgili yapılan aramada, Nalcıoğlu’nun fotoğrafının KKTC Cumhurbaşkanlığı sayfasının arşivinde bulunduğu gözlemlenebiliyor.

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi ve Doğal Kaynaklar Komitesi üyesi Fuat Nalcıoğlu, Başbakan Faiz Sucuoğlu’nun “Ercan Havalimanı’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin iç hatlarına dahil edilmesi” yönündeki açıklamasına destek belirterek, “Kıbrıs’ın bütünüyle, gerçek sahibi anavatan Türkiye’ye iltihak edilmesini savunuyorum” demişti. Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Nalcıoğlu, “Bir Kıbrıs Türkü olarak, Kıbrıs’tan gidecek ve Kıbrıs’a gelecek yolcuların Türkiye havalimanlarında iç hatlardan uçağa binmeleri kararını selamlıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık