AktüelGazedda'nın GündemiNalbantoğlu’nun yeniden Pandemi Hastanesi olması girişimine ret!

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası- Tıp- İş Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nin tekrar pandemi hastanesine dönüştürülmesine yönelik tüm girişimlere karşı duracaklarını kamuoyuna duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 23, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Çiğse Dedeoğlu

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası- Tıp- İş Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin tekrar pandemi hastanesine dönüştürülmesine yönelik tüm girişimlere karşı duracaklarını kamuoyuna duyurdu.

1 Temmuz itibariyle uçuşların başlaması, akabinde vakaların artmasıyla ve alınan tedbirlerle ilgili tavırlarını kamuoyuna bildiren Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası- Tıp- İş Başkanı Dr. Ahmet Varış “22 Temmuz 2020 Çarşamba günü karantina servisinin dolmasından dolayı Üroloji Servisi’nde yatan hastaların sağlık durumları gözetilmeksizin servisin derhal boşaltılması emri Sağlık Bakanlığı’nca verilmiştir.” dedi.

Bildiride pandemi hastanesi için başka alternatifler bulunduğu fakat fiziki yapısı ve hizmet kapasitesinden dolayı Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinin bu alternatifler arasında yeri olmadığı söylendi.

Bugün gerçekleşen Genişletilmiş Sendika Yönetim Kurulu Toplantısında alınan kararla hekimler hastaların hayatını riske sokacak hiçbir emre uymayacaklarını bildirerek “Yüzbinlerce hastamızın hizmet aldığı Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin tekrar pandemi hastanesine dönüştürülmesine yönelik tüm girişimlere karşı duracağımızı kamuoyuna duyururuz.” şeklinde açıklamada bulunuldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık