AktüelEkonomi PolitikManşetPolitikaMüzisyenlerden Karapaşaoğlu için dayanışma konseri

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 10, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Vicdani retçi Halil Karapaşaoğlu ile dayanışma konseri düzenleniyor.  Müzisyenlerin girişimiyle organize edilen dayanışma konseri 12 Ocak Cumartesi saa 12:00’da Lefkeliler Hanı’nda gerçekleştirilecek.

Yapılan açıklama şöyle:

Halil Karapaşaoğlu, vicdani reddini açıklamasından dolayı uzun bir zamandır yargılanmaktaydı. 3 Ocak Perşembe günü Yargıç tarafından 2000tl veya 20 gün hapis cezası alarak dava karara bağlanmıştır. Biz bu ülkenin sanatçıları olarak bu kararı kınadığımızı belirtirken, müziğin insanları, kültürleri birleştirici gücünden yola çıkarak, ülkemizde yaşanan insan hak ve özgürlüklerinin ihlal edilmesini üzüntüyle karşılamaktayız.

Bundan dolayı, 12 Ocak cumartesi günü saat 12.00’da barışa, sevgiye, insan hak ve özgürlüklerine inanan herkesi Lefkeliler Han’ında gerçekleştireceğimiz dayanisma konsere bekliyoruz.

Sahnede olacak olan sanatçı dostlarimiz;

Nafiz Dölek

Eril Cambaz

Frekans

90+5

Sinan Güzen

Serdar Tuksal

Serdar Kavaz

İnci Moreket

Ezgi Akgürgen

Lost Islands Cold Kid

Hüseyin Altan

 

*Ayrıca sahnemiz tüm müzik icra eden sanatçılarımızı da açık olacaktır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©