koronavirusSanatMüzisyen ve organizatörler zorda

Etkinlik ve eğlence sektöründe çalışan organizatör ve müzisyenler, hükümetin hesapsız işlerinden dolayı zor zamanlardan geçiyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 10, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Etkinlik ve eğlence sektöründe çalışan organizatör ve müzisyenler, hükümetin hesapsız işlerinden dolayı zor zamanlardan geçiyor. Hayatları performans üzerine şekillenen müzisyenler ve organizatörler, yaz dönemi boyunca iş yapamadıkları için sosyal medya üzerinden eylem başlattı.

Etkinlik/eğlence sektöründe kendilerine ait olmayan hatalar ve mevcut süreç nedeniyle işsiz kalan insanlarla dayanışma/birlik içinde olmak için, Facebook profilleri kırmızıya boyanıyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Bir çoğumuz hayatının büyük bir kısmını ‘’sevdiğimiz işi yaparak yaşama’’ noktasına ulaşmak için harcadı. Yani şu ‘’sadece bir iş bul!’’ lafı gerçekten geçerli değil.

İşlerimizi sıfırdan inşa ederken yıllarımızı harcadık. Zaman, para, daha fazla zaman, daha fazla para ve sürekli yıpranma bizi buraya getirdi. Başarısız olursak, bunun nedeni BİZ yani kendimiz başarısızlığa neden olduğumuz için olmalı, herhangi bir yardım olmadan kapatılmaya zorlandığımız için değil.

Bu bizim tutkumuz. Bu bizim rüyamız. Sevdiğin işi yaparak yaşamanın rüyası. Biz bunu becerdik ve gülümsemeye en çok ihtiyaç duyanlar için gülümsemeler yaratmaya devam edeceğiz… Hepimiz!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık