AktüelSanatMüzisyen George Mraz 77 yaşında öldü

Caz müzisyeni George Mraz'ın öldüğü duyuruldu. Oscar Peterson, "Müzik dünyası için büyük bir kayıp" ifadelerini kullandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 18, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Çek müzisyen George Mraz, 77 yaşında öldü. 50 yıldır ABD’de yaşayan caz müzisyeni Mraz’ın eşi ve piyanist Camilla Mraz, sosyal medya paylaşımında sanatçının ölümünü duyurdu ancak ölüm nedenine dair bilgi vermedi.

1944’te Güney Bohemya’nın Písek kentinde doğan Mraz, Oscar Peterson, Ella Fitzgerald, Clark Terry, Herbie Hancock ve Joe Williams gibi müzisyenlerle çalıştı. Mraz’ın sevdiklerine baş sağlığı dileyen Oscar Peterson, “Müzik dünyası için büyük bir kayıp” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık