AktüelMüzakerelerMüzakere Heyetleri Mont Pelerin’de

Gazeddakıbrıs Liderler Mustafa Akıncı ile Nikos Anastasiadis’in 17 aydır Kıbrıs’ta sürdürdüğü müzakereler İsviçre’nin Mont Pelerin kasabasına taşındı. Mustafa Akıncı başkanlığındaki Kıbrıslıtürk heyet ile Nikos Anastasiadis başkanlığındaki Kıbrıslırum heyet Mont Pelerin’e vardı. BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide twitterdeki hesabından yaptığı paylaşımda iki heyetin de müzakerelerin yapılacağı Le Mirador Oteli’ne ulaştığını duyurdu. Espen Barth Eide on Twitter Cyprus talks: both sides arrived in #MontPelerin today, getting ready for a crucial week. @MustafaAkinci_1 @AnastasiadesCY 7...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 6, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Gazeddakıbrıs

Liderler Mustafa Akıncı ile Nikos Anastasiadis’in 17 aydır Kıbrıs’ta sürdürdüğü müzakereler İsviçre’nin Mont Pelerin kasabasına taşındı.

Mustafa Akıncı başkanlığındaki Kıbrıslıtürk heyet ile Nikos Anastasiadis başkanlığındaki Kıbrıslırum heyet Mont Pelerin’e vardı.

montpelerin1

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide twitterdeki hesabından yaptığı paylaşımda iki heyetin de müzakerelerin yapılacağı Le Mirador Oteli’ne ulaştığını duyurdu.

Espen Barth Eide on Twitter

Cyprus talks: both sides arrived in #MontPelerin today, getting ready for a crucial week. @MustafaAkinci_1 @AnastasiadesCY

7 Kasım Pazartesi günü (yarın) Kıbrıs saati ile 10.50’de başlayacak müzakerelerin 11 Kasım Cuma günü tamamlanması hedefleniyor.

HEYETLER HAZIRLANIYOR

anas_heyet1

Kıbrıslırum  lider Nikos Anastasiadis ve Sözcü Nikos Hristodulidis de facebook ve twitterden yaptıkları paylaşımlarda Kıbrıslırum heyetin Anastasiadis başkanlığında hazırlık toplantısı yaptığını duyurdular.

NikosChristodoulides on Twitter

Συναντηση προετοιμασιας…στο #MontPelerin, #CyprusProblem

akinci_heyet

Kıbrıslıtürk lider Mustafa Akıncı da facebook hesabından müzakere heyetinin hazırlık çalışması için bir araya geldiğini duyurdu.

 

HEYETLER

Mont Pelerin’deki Kıbrıslıtürk lider Mustafa Akıncı’ya, Müzakereci Özdil Nami, Özel Kalem Müdürü Cenk Gürçağ, Sözcü Barış Burcu, Diplomasi ve Avrupa Birliği Özel Danışmanı Erhan Erçin, Hukuk İşleri Özel Danışmanı Sülen Karabacak, Güvenlik Danışmanı Halil Sadrazam, Şehir Planlama Uzmanı Layık Topcan, Müzakere Heyeti ve Dış ilişkiler Uzamanı İpek Genç, Müzakere Heyeti üyesi II. Sekreter Aslı Erkmen, Müzakere Heyeti üyesi III. Sekreter Sertaç Güven, Kadastro Sorumlusu Ahmet Alemdar, Harita Mühendisi Aslı Oral, Yağver Yarbay Hasan Efendi, Koruma Amiri Osman Aksulu eşlik ediyor.

Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis’e ise, danışmanlar Polis Polyviou ve Kipros Hrisostomides, Müzakere Destek Grubu Başkanı Panayiotis Demetriou, destek grubu üyeleri Nikos Kleantous ve Toumazos Tselepis, Başsavcılık’tan Nikolas Kyriakou, toprak ile ilgili çalışma grubu başkanı Erato Kozakou Markoulli, Tapu Dairesi’nin üst düzey yetkilisi Andreas Hadjiraftis ile diğer teknik uzmanlar eşlik ediyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık