AktüelKıbrıs SorunuMüzakere haberlerini bile Türkiye yapıyor!

Cenevre’de başlayacak gayri resmi müzakereler öncesi Kıbrıs’ın kuzeyindeki resmi Haber Ajansı olan TAK da, müzakere içerikli haberler yayımlamaya başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 26, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cenevre’de başlayacak gayri resmi müzakereler öncesi Kıbrıs’ın kuzeyindeki resmi Haber Ajansı olan TAK da, müzakere içerikli haberler yayımlamaya başladı. Bugün yayımlanan haberde dikkat çeken konu ise, Cenevre’de yapılacak olan haberin TAK personeli tarafından değil Anadolu Ajansı tarafından yazılmış olması.

Kıbrıs’ın kuzeyindeki iktidar, her şeyini Türkiye’deki iktidara teslim etti. Makamların teker teker teslim edilmesinin ardından şimdi de sıra Türk Ajansı Kıbrıs’a geldi. TAK’ta bugün öğle saatlerinde Kıbrıs’ı direkt olarak ilgilendiren bir haber yayımlandı. Haberde, Cenevre’de yapılacak 5+1 konferasında zemin aranacağı ifade edilirken, “Kıbrıs Türk” tarafının toplantıya “yeni, gerçekçi ve yapıcı” fikirlerle gideceği de belirtildi.

İlginç olan ise, Kıbrıs’ı direkt olarak ilgilendiren bir konuda, Türk Ajansı Kıbrıs’ın bir haber yazmaması ve bahsi geçen haberi, Türkiye’nin resmi haber ajansı olan Anadolu Ajansı’ndan almış olması. Haberde bir de infografik paylaşıldı. Bahsi geçen infografik de TAK ajansı tarafından abonelerine servis edildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık