koronavirusMutasyon Kıbrıs’ın güneyinde de görüldü

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz hafta Birleşik Krallık'ta tespit edilen yeni koronavirüs mutasyonun Kıbrıs'ta belirlendiğini duyurdu. Bakanlık, yeni vakaların Britanya’dan Kıbrıs’a gelen bireyler üstünde tespit edildiğini bildirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 3, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz hafta Birleşik Krallık’ta tespit edilen yeni koronavirüs mutasyonun Kıbrıs’ta belirlendiğini duyurdu. Bakanlık, yeni vakaların Britanya’dan Kıbrıs’a gelen bireyler üstünde tespit edildiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığı, Britanya’dan Kıbrıs’a gelen yolcular üzerinde test yaptıklarını ifade ederek, toplam 12 kişide yeni koronavirüs mutasyonuna rastlandığını kaydetti.

Bakanlık, yeni türün artan viral yük, daha hızlı yayılma ve daha yüksek bulaşma oranıyla bağlantılı olduğunu söyleyerek, Avrupa’da görülen sayılardaki mevcut artışın ve daha yüksek hastaneye yatışların Kıbrıs’ta en azından kısmen gerisinde olduğu düşünüldüğü de ifade edildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık