koronavirusMutasyon ABD’ye sıçradı

İngiltere’de görülen yeni ve daha bulaşıcı koronavirüs varyantı, Amerika’ya da ulaştı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 1, 2021
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

ABD’de koronavirüsün yeni ve görünüşe göre daha bulaşıcı bir varyantı ile enfekte olduğu bilinen ilk kişinin Colorado Ulusal Muhafızı olduğu açıklandı. Muhafız’ın, salgınla mücadele eden bir huzurevine yardım etmek ile görevli olduğu bildirildi.

Sağlık yetkilileri, ikinci bir Muhafız üyesinin enfekte olmuş olabileceğini söyledi.

Vakalar, İngiltere’de dolaşan mutant versiyonun ABD’ye nasıl ulaştığı ve yeni varyantı durdurmak için çok geç olup olmadığı hakkında bir dizi soruyu tetikledi ve uzmanlar yeni varyantın muhtemelen Amerika Birleşik Devletleri’nin başka yerlerine yayıldığını söylüyor.

Eyalet epidemiyoloğu Dr. Rachel Herlihy, iki Muhafız üyesinin 23 Aralık’ta Denver’ın yaklaşık 90 mil dışındaki küçük Simla kasabasındaki Good Samaritan Society huzurevinde çalışmak üzere gönderildiğini söyledi. Eve gönderilen altı Muhafız üyesi arasındaydılar.

Yetkililer, teyit edilen vakanın 20’li yaşlarında seyahat etmemiş Coloradolu bir şahısta görüldüğünü söyledi. Yetkililer, kişinin hafif semptomları olduğunu ve Denver yakınlarındaki evinde tecrit edildiğini bildirdi.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinde genetik sıralamayı yöneten Dr. Greg Armstrong, California, Massachusetts ve Delaware gibi çeşitli eyaletlerin de yeni varyant için şüpheli virüs örneklerini analiz ettiğini söyledi. CDC’nin bu aramayı genişletmek için ülkenin dört bir yanından örnekler alan ulusal bir laboratuvarla çalıştığını ve sonuçların birkaç gün içinde beklendiğini söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..