AktüelGazedda'nın GündemiMüsteşar, “kktc’nin tanınacağını (?)” sosyal medyadan öğrendi

Başbakanlık Müsteşarı Suat Yeldener, paylaşımında kktc'nin tanındığını iddia etti, ama...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 19, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Başbakanlık Müsteşarı Suat Yeldener, kktc’nin Nahçıvan tarafından tanınacağına yönelik yayınlanan ve kısa sürede yalanlanan bir haberi kişisel Sosyal Medya hesabından paylaştı.

Türkiye Gazetesi, bugün akşam saatlerinde Nahçıvan parlamentosunun kktc’yi yönünde karar aldığı şeklinde bir haber yayınladı. Haber, çok kısa bir süre içinde Kıbrıs’ın kuzeyinde yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı. Haberi paylaşanlar arasında kktc Başbakanlık Müsteşarı Suat Yeldener de bulunuyor.

Ancak haber, çok kısa bir süre sonra Nahçıvanlı yetkililer tarafından yalanlandı. Başbakanlık müsteşarının işlediği gaf ise, sosyal medyada dalga konusu oldu.

Haber neydi?

Türkiye Gazetesi tarafından yayımlanan haberde, Nahçıvan parlamentosunun kktc’yi resmen tanıma kararı aldığının öne sürüldüğü ancak yetkililerin iddiayı yalanladığı yönündeydi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık