AktüelDünyaMültecileri taşıyan tekne battı: sekiz kişi yaşamını yitirdi (Güncellendi)

Türkiye Bodrum açıklarında mültecileri taşıyan tekne battı. Teknede bulunan 31 kişi kurtarılırken, 8 kişinin ise cansız bedenine ulaşıldı. Bodrum açığında batan teknedeki 31 göçmen Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Kayıp olan 8 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Mültecilerin yaklaşık 40 kişi olduklarını söyledikleri 34 metre derinlikte bulunan teknedeki kayıp kişi veya kişileri arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait bot, bugün saat 07.20 sıralarında, Turgutreis Mahallesi açıklarındaki Hüseyin Burnu önlerinde içinde göçmenlerin bulunduğu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 17, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon
Türkiye Bodrum açıklarında mültecileri taşıyan tekne battı. Teknede bulunan 31 kişi kurtarılırken, 8 kişinin ise cansız bedenine ulaşıldı.

Bodrum açığında batan teknedeki 31 göçmen Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Kayıp olan 8 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Mültecilerin yaklaşık 40 kişi olduklarını söyledikleri 34 metre derinlikte bulunan teknedeki kayıp kişi veya kişileri arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait bot, bugün saat 07.20 sıralarında, Turgutreis Mahallesi açıklarındaki Hüseyin Burnu önlerinde içinde göçmenlerin bulunduğu bir teknenin battığını belirledi.

Olay yerine takviye olarak 2 Sahil Güvenlik botu, 1 Sahil Güvenlik Dalış Timi ve 1 Sahil Güvenlik helikopteri sevk edildi.

Mültecilerin ifadelerinden teknede yaklaşık 40 kişinin olduğu tespit edildi.

Çalışmalar sonucu 31 düzensiz göçmen Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca kurtarıldı. Dalgıçların çalışmasında 8 kişinin cesedine ulaşıldı. Su yüzüne çıkarılan cesetler bota alındı.

Mültecilerin yaklaşık 40 kişi olduklarını söyledikleri 34 metre derinlikte bulunan teknedeki kayıp kişi veya kişileri arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Muğla’nın Bodrum ilçesi açıklarında mültecileri taşıyan tekne, sabah saat 07:00 sıralarında battı.

31 mülteci sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

Mültecilerin ifadelerinden teknede 40 kişinin olduğunu belirleyen sahil güvenlik ekipleri, kayıp dokuz kişiyi arama çalışmalarını sürdürüyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık