AktüelDünyaMültecileri kurtaran kaptan 20 yıl ile yargılanıyor

Pia Klemp isimli Alman biyolog ve gemi kaptanı, binden fazla göçmeni Akdeniz’den geçerken boğulmaktan kurtardığı için 20 yıllık hapis tehlikesiyle karşı karşıya. 100 kaptandan yalnızca birinin kadın olduğu günümüzde 35 yaşındaki Klemp için 60 binden fazla kişi imza topladı. “Basler Zeitung” adlı gazeteye konuşan Klemp, yasa dışı göçmen taşıdığı gerekçesiyle İtalya tarafından açılan dava sonucunda hakkında 20 yıl hapis istendiğini ifade etti. İtalya tarafından 2 yıldır soruşturma geçiren Klemp, binden fazla göçmeni boğulmaktan kurtardı. İtalya’nın...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 10, 2019
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Pia Klemp isimli Alman biyolog ve gemi kaptanı, binden fazla göçmeni Akdeniz’den geçerken boğulmaktan kurtardığı için 20 yıllık hapis tehlikesiyle karşı karşıya.

100 kaptandan yalnızca birinin kadın olduğu günümüzde 35 yaşındaki Klemp için 60 binden fazla kişi imza topladı.

“Basler Zeitung” adlı gazeteye konuşan Klemp, yasa dışı göçmen taşıdığı gerekçesiyle İtalya tarafından açılan dava sonucunda hakkında 20 yıl hapis istendiğini ifade etti.

İtalya tarafından 2 yıldır soruşturma geçiren Klemp, binden fazla göçmeni boğulmaktan kurtardı.

İtalya’nın aşırı sağcı İçişleri Bakanı Matteo Salvini Akdeniz’de kurtarılan ve İtalya limanlarına getirilen göçmenler için sivil toplum örgütlerini para cezasına çarptırmak isteyerek, göçmen karşıtlığını dile getirmişti.

Klemp, “Benim yargılanmamdan daha kötüsü, göçmenleri kurtarmanın suç haline gelecek olması” şeklinde konuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..