AktüelGazedda'nın GündemiMükellef askerler 2 ayı aşkın süredir bölükten çıkamadı!

Toplumun her kesimi Covid-19 pandemisi dolayısıyla mağduriyet yaşasa da en çok mağduriyet yaşayan kesimlerin başında mükellef askerler geliyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 29, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Toplumun her kesimi Covid-19 pandemisi dolayısıyla mağduriyet yaşasa da en çok mağduriyet yaşayan kesimlerin başında mükellef askerler geliyor. Zoraki şekilde silah altına alınan yurttaşlar, Covid-19 pandemisi gerekçe gösterilerek 2 ayı aşkın süredir bölüklerinde hapsedildi.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle en çok mağduriyet yaşayan kesimlerin başında mükellef askerler geliyor. Zorunlu olarak silah altına alınan askerler, koronavirüs pandemisi gerekçe gösterilerek 2 aydır dışarıya çıkarılmadı.

11 Aralık tarihinde alınan karardan beri bölüklerinde hapsedilen mükellef askerler, ailelerini ve sevdiklerini 2 aydır göremiyor. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında yaklaşık 5 hafta bölüklerine kapatılan mükellef askerler, izin yapacakları günü bekliyor.

Uzman askerler çıkmaya devam ediyor

GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgilere göre, uzman askerlerin mesai sonrası bölükten çıkmaya devam ettiği öğrenilirken, zorunlu olarak silah altına alınan mükellef askerlerin ise uzunca bir süredir dışarıya çıkamadığı belirlendi. Mükellef asker yakınları, sevdiklerinin psikolojik tedaviye ihtiyaç duyduğunu ifade ederek, içerideki kişileri avutmaya çalışmaktan yorulduklarını da belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık