DünyaMozambik’te Kenneth Siklonu: Yaraları sarmak için daha fazla paraya ihtiyaç var

Mozambik geçen hafta ülkeyi etkisi altına alan Kenneth Siklonu’nun yaralarını sarmaya çalışıyor. 38 kişinin öldüğü ülkedeki durumun çok vahim olduğunu vurgulayan yardım kuruluşu çalışanları ölü sayısının artmasından endişe ediyor. Birleşmiş Milletler, Mozambik’in gıda, su ihtiyaçları ve altyapı onarımı için 13 milyon dolarlık (yaklaşık 77.5 milyon lira) fon ayırdı. Ancak, çocukları korumak için çalışan Save the Children adlı kuruluş, arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğü ülke için çok daha fazla para gerektiğini duyurdu. Hızı saatte 220 kilometreyi bulan rüzgar...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 1, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Mozambik geçen hafta ülkeyi etkisi altına alan Kenneth Siklonu’nun yaralarını sarmaya çalışıyor. 38 kişinin öldüğü ülkedeki durumun çok vahim olduğunu vurgulayan yardım kuruluşu çalışanları ölü sayısının artmasından endişe ediyor.

Birleşmiş Milletler, Mozambik’in gıda, su ihtiyaçları ve altyapı onarımı için 13 milyon dolarlık (yaklaşık 77.5 milyon lira) fon ayırdı. Ancak, çocukları korumak için çalışan Save the Children adlı kuruluş, arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğü ülke için çok daha fazla para gerektiğini duyurdu.

Hızı saatte 220 kilometreyi bulan rüzgar ve şiddetli yağış nedeniyle onlarca köyün sular altında kaldığı, 35 bin evin yıkıldığı belirtilen açıklamada yolların kapanması nedeniyle bazı bölgelere yardım ulaştırmakta güçlük çekildiği vurgulandı. Save The Children, acilen fon ayrılmaz ve yardımlar ulaştırılmazsa tablonun çok kötüye gideceğine, çok sayıda bölgede yüzbinlerce kişinin tehdit altında olduğuna dikkat çekildi.

Geçen ay Mozambik, Malavi ve Zimbabve’yi etkisine alan Idai Siklonu nedeniyle 900’ü aşkın kişi hayatını kaybetmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık