AktüelEkolojiMottley: 2 derece bizim ölüm fermanımız

COP26 Dünya Liderleri Zirvesi'nde konuşan Barbados Başbakanı Mia Mottley, ülkesinin iklim krizinden orantısız şekilde etkilendiğine dikkat çekti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 1, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

COP26 Dünya Liderleri Zirvesi’nde konuşan Barbados Başbakanı Mia Mottley, ülkesinin iklim krizinden orantısız şekilde etkilendiğine dikkat çekti.

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 26’ncı Taraflar Konferansı (COP26) kapsamında 1 Kasım-2 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Dünya Liderleri Zirvesi başladı. İskoçya’nın Glasgow şehrinde düzenlenecek iki haftalık konferansa Birleşik Krallık ev sahipliği yapıyor.

Mottley, “2030 değil, 2050 değil. Bugünün liderleri bu seçimi yapmalı. Bu bizim elimizde. Halkımızın ve gezegenimizin buna her zamankinden daha fazla ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

Küresel ısıtmayı 2 derece ile sınırlamanın onlar için ölüm fermanı olacağını ifade eden Mottley, “Biz de buraya dünyaya ‘daha iyisini deneyin’ demeye geldik” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık