AktüelMüzakereler#MontPelerin Toprak Kriterlerinde Anlaşma Sağlanamadı

Liderler Nikos Anastasiadis ile Mustafa Akıncı arasında İsviçre’nin Mont Pelerin kasabasında devam eden müzakereler toprak kriterlerinde uzlaşı sağlanamadığı için sonuçsuz tamamlandı. BM’den yapılan açıklamada tarafların yoğun çabalarına rağmen toprak düzenlemeri kriterlerinde anlaşamadığı duyruldu. Açıklamada Kıbrıs’a dönüp durum değerlendirilmesi yapılacağı belirtildi. Açıklamanın tam İngilizce tam metni şöyle: 21 November 2016 – The Greek Cypriot leader, Mr. Nicos Anastasiades, and the Turkish Cypriot leader, Mr. Mustafa Akıncı, have been engaged in serious and sustained negotiations over the...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 21, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Liderler Nikos Anastasiadis ile Mustafa Akıncı arasında İsviçre’nin Mont Pelerin kasabasında devam eden müzakereler toprak kriterlerinde uzlaşı sağlanamadığı için sonuçsuz tamamlandı.

BM’den yapılan açıklamada tarafların yoğun çabalarına rağmen toprak düzenlemeri kriterlerinde anlaşamadığı duyruldu.

Açıklamada Kıbrıs’a dönüp durum değerlendirilmesi yapılacağı belirtildi.

Açıklamanın tam İngilizce tam metni şöyle:

21 November 2016 – The Greek Cypriot leader, Mr. Nicos Anastasiades, and the Turkish Cypriot leader, Mr. Mustafa Akıncı, have been engaged in serious and sustained negotiations over the last two days in Mont Pèlerin.

Despite their best efforts, they have not been able to achieve the necessary further convergences on criteria for territorial adjustment that would have paved the way for the last phase of the talks.
The two sides have decided to return to Cyprus and reflect on the way forward.

The Special Adviser of the Secretary-General (SASG), Mr. Espen Barth Eide, will bring these developments to the attention of the Secretary-General.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık