AktüelMüzakereler#MontPelerin Müzakereler 20 Kasım’da İsviçre’de Devam Edecek

Kıbrıs sorunuyla ilgili İsviçre’nin Mont Pelerin bölgesinde 7 Kasım’dan beridir liderler Nikos Anastasiadis ve Mustafa Akıncı ve heyetleri arasında devam eden müzakerelere bir haftalık ara verildi. Açıklama BM’den geldi. Açıklamada 5 günlük süre içerisinde toprak ve diğer başlıklar tartışıldı önemli ilerlemeler sağlandığına dikkat çekildi. BM açıklamasında Anastasiadis’in talebi üzerine liderlerin 20 Kasım’da yeniden İsviçre’de buluşup daha önceden vardıkları mutabakat çerçevesinde devam edecekleri belirtildi. Açıklamada liderlerin İsviçre hükümetine müzakerelere ev sahipliği yaptığı ve verdiği destek için...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 11, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs sorunuyla ilgili İsviçre’nin Mont Pelerin bölgesinde 7 Kasım’dan beridir liderler Nikos Anastasiadis ve Mustafa Akıncı ve heyetleri arasında devam eden müzakerelere bir haftalık ara verildi.

Açıklama BM’den geldi. Açıklamada 5 günlük süre içerisinde toprak ve diğer başlıklar tartışıldı önemli ilerlemeler sağlandığına dikkat çekildi. BM açıklamasında Anastasiadis’in talebi üzerine liderlerin 20 Kasım’da yeniden İsviçre’de buluşup daha önceden vardıkları mutabakat çerçevesinde devam edecekleri belirtildi.

Açıklamada liderlerin İsviçre hükümetine müzakerelere ev sahipliği yaptığı ve verdiği destek için teşekkür ettiler.

Açıklamanın orjinali şöyle:

Mont Pèlerin, 11 November 2016 –

The Turkish Cypriot leader, Mr. Mustafa Akıncı, and the Greek Cypriot leader, Mr. Nicos Anastasiades, have been engaged in sustained negotiations here in Mont Pèlerin since 7 November under the auspices of the United Nations.

During these past five days, the chapter on territory and all other issues were discussed interdependently. Significant progress has been achieved.

Upon request of the Greek Cypriot leader, Mr. Anastasiades, it has been decided by the two leaders to take a recess and reconvene in Geneva on Sunday, 20 November 2016, to continue their deliberations from Mont Pèlerin.

The two leaders, once again, wish to express their gratitude to the Government of Switzerland for its generosity and hospitality in hosting this event and for the invaluable support provided to them and their teams throughout the week.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık