AktüelMüzakereler#MontPelerin: Liderlerin Gündeminde Mülkiyet Vardı

Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik çabalar çerçevesinde İsviçre`nin Mont Pelerin kasabasında yer alan müzakerelerde bugün sabah bir araya gelen liderler mülkiyet konusunu ele aldı.  Liderler ve ekipleri bugün sabah Kıbrıs saatiyle 10:00’da bir araya geldi. KHA’nın haberine göre liderler Nikos Anastasiadis ve Mustafa Akıncı arasında yapılan toplantıya, BM Genel Sekreteri`nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide,  BM Genel Sekreteri`nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar, Kıbrıslırum müzakereci Andreas Mavroyiannis ile Kıbrıslıtürk müzakereci Özdil Nami, Kıbrısrum tarafının mülkiyet ile ilgili çalışma grubu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 8, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik çabalar çerçevesinde İsviçre`nin Mont Pelerin kasabasında yer alan müzakerelerde bugün sabah bir araya gelen liderler mülkiyet konusunu ele aldı.  Liderler ve ekipleri bugün sabah Kıbrıs saatiyle 10:00’da bir araya geldi.

KHA’nın haberine göre liderler Nikos Anastasiadis ve Mustafa Akıncı arasında yapılan toplantıya, BM Genel Sekreteri`nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide,  BM Genel Sekreteri`nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar, Kıbrıslırum müzakereci Andreas Mavroyiannis ile Kıbrıslıtürk müzakereci Özdil Nami, Kıbrısrum tarafının mülkiyet ile ilgili çalışma grubu başkanı Erato Kozakou -Markoulli ile Kıbrıstürk tarafından Sülen Karabacak katıldı.

Kıbrıs Haber Ajansı`nın elde ettiği bilgilere göre, toplantı saat 13:00`e kadar devam etti ve toplantı sırasında yalnız mülkiyet konusu ele alındı.  Aynı bilgilere göre,  mülkiyet konusu çarşamba günü tartışılacak olan toprak konusuna hazırlık niteliği taşıyor.

Öte yandan yine Kıbrıs Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre, toprak konusu için kriterler üzerindeki görüşmeler çarşamba günü (yarın) başlayacak.

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık