AktüelMüzakereler#MontPelerin: Kıbrıslırum Sözcü Hristodulidis Değerlendirmelerde Bulundu

Liderler Nikos Anastasiadis ve Mustafa Akıncı’nın dün öğleden sonra sundukları toprak konusu üzerindeki kriterler taslak bir belge haline getirildi. Kıbrıslırum Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodoulidis, dün akşam İsviçre`de müzakereleri izleyen Kıbrıs Rum medyasına, tarafların bu sabah iki tarafın kriterlerini içeren bu belge esasında özlü görüşmelere başlayacaklarını duyurdu. Kıbrıs Rum tarafının görüşleri mavi renkle, Kıbrıs Türk tarafının görüşleri kırmızı renkle yazılacak. Siyah ile yazılmış herhangi bir kriter olup olmadığına yönelik soruya karşılık Hristodulidis “şu ana kadar siyah ile yazılmış bir kriter...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 9, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Liderler Nikos Anastasiadis ve Mustafa Akıncı’nın dün öğleden sonra sundukları toprak konusu üzerindeki kriterler taslak bir belge haline getirildi.

Kıbrıslırum Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodoulidis, dün akşam İsviçre`de müzakereleri izleyen Kıbrıs Rum medyasına, tarafların bu sabah iki tarafın kriterlerini içeren bu belge esasında özlü görüşmelere başlayacaklarını duyurdu. Kıbrıs Rum tarafının görüşleri mavi renkle, Kıbrıs Türk tarafının görüşleri kırmızı renkle yazılacak.

Siyah ile yazılmış herhangi bir kriter olup olmadığına yönelik soruya karşılık Hristodulidis “şu ana kadar siyah ile yazılmış bir kriter yok” diyerek cevap verdi.

Hristodulidis, iki tarafın görüşlerinin dün sabah Anastasiadis ve Akıncı arasında yapılan  görüşmede ifade edildiğini söyledi ve “Bu kolay bir iş değildir. Bu belge üzerindeki görüşmeler yarın sabah başlayacaktır” şeklinde konuştu.

Sözcü, haritayı şekillendirecek kriterler üzerinde bir anlaşmaya varılmasının ve sürecin nasıl ilerleyebileceğinin görüşülmesinin amaçlandığını kaydetti.

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık