AktüelMüzakereler#MontPelerin KHA: Kıbrıs Türk Basınında Çıkan Haberler Gerçeği Yansıtmıyor

Kıbrıs Rum tarafı,  liderler Nikos Anastasiadis ve Mustafa Akıncı arasında BM himayesinde Mont Pelerin’de pazar günü gerçekleşen görüşmenin, Yunanistan’ın garantiler konusundaki tutumuna odaklandığı yönünde Kıbrıs Türk kaynaklara dayalı Kıbrıs Türk basınında çıkan haberleri yalanladı. Bir Kıbrıs Rum kaynak Kıbrıs Haber Ajansı’na açıklamada bulunarak, Kıbrıs Türk tarafının iddialarının gerçeği yansıtmadığını ve pazar günü yapılan görüşme sırasında genel bir tartışmanın yer aldığını ve söz konusu toplantı sırasında Kıbrıs sorununun birçok boyutu ve yönünün ele alındığını belirti. Aynı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 21, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Rum tarafı,  liderler Nikos Anastasiadis ve Mustafa Akıncı arasında BM himayesinde Mont Pelerin’de pazar günü gerçekleşen görüşmenin, Yunanistan’ın garantiler konusundaki tutumuna odaklandığı yönünde Kıbrıs Türk kaynaklara dayalı Kıbrıs Türk basınında çıkan haberleri yalanladı.

Bir Kıbrıs Rum kaynak Kıbrıs Haber Ajansı’na açıklamada bulunarak, Kıbrıs Türk tarafının iddialarının gerçeği yansıtmadığını ve pazar günü yapılan görüşme sırasında genel bir tartışmanın yer aldığını ve söz konusu toplantı sırasında Kıbrıs sorununun birçok boyutu ve yönünün ele alındığını belirti.

Aynı kaynağa göre, toplantı sırasında Yunanistan’ın tutumunun asla ele alınmadı.

Aynı kaynak, pazar günü yapılan görüşmede genel bir tartışma yer almasından dolayı her hangi bir sonuca varılmadığını belirtti.

Anastasiades ve Akıncı pazartesi günü Mont-Pelerin’de pazar günü başlayan müzakerelerin toprak konusundaki ikinci turu tamamlayacaklar. İki lider 7- 11 Kasım tarihinde Mont Pelerin’de müzakerelerin ilk turu yaptılar.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık