AktüelMüzakereler#MontPelerin Anastasiadis: Çok İyi Bir Atmosferde Müzakereleri Sürdürüyoruz

Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis İsviçre’de devam eden müzakerelerde Kıbrıslıtürk lider Mustafa Akıncı ile yediği akşam yemeği sonrası gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Anastasiades Kıbrıslırum gazetecilere şunları söyledi: Çok iyi bir atmosferde müzakereleri sürdürüyoruz. Şu ana kadar yaptıklarımız, yarının çok kritik bir gün olacağını gösteriyor. Bazı konularda ilerleme var, mülkiyet bunlardan biri… Toprağa bügün başladık, iki tarafın da yapıcı bir çabası var. Toplantı güzel bir atmosferde geçti fakat sadece bunlar sonuca ulaşmamız için yeterli değil. Her şey...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 11, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis İsviçre’de devam eden müzakerelerde Kıbrıslıtürk lider Mustafa Akıncı ile yediği akşam yemeği sonrası gazetecilere kısa bir açıklama yaptı.

Anastasiades Kıbrıslırum gazetecilere şunları söyledi:

Çok iyi bir atmosferde müzakereleri sürdürüyoruz. Şu ana kadar yaptıklarımız, yarının çok kritik bir gün olacağını gösteriyor. Bazı konularda ilerleme var, mülkiyet bunlardan biri… Toprağa bügün başladık, iki tarafın da yapıcı bir çabası var. Toplantı güzel bir atmosferde geçti fakat sadece bunlar sonuca ulaşmamız için yeterli değil. Her şey yarın (bugün) ki toplantıda belli olacak. Her şey derken toprakta kriterlerde bir uzlaşı olup olmayacağından bahsediyorum… Elbette bu son toplantı olmayacak…. Kıbrıs’ta 42 yıldır müzakereler devam ediyor…. Şu anki çabamız bizi bir sonraki adıma ulaştıracak olan koşulları yaratmaktır…. İlk çabamız toprakla ilgili kriterlerde uzlaşmaktır. Daha sonra ise bu kriterlerin haritaya uyarlanması. Bu noktada bir ilerleme olduğunu söyleyebilecek ve bir sonraki aşamaya geçebileceğiz. Eğer bir uzlaşıyı yakalayacak yeterli bir zamanımız olmazsa görüşmelere kendi ülkemizde de devam edebiliriz.

Yunanca açıklamasının ardından Kıbrıslıtürk gazetecilere de İngilizce açıklama yapan Anastasiadis şunları söyledi:

Birbirimizin söz ve endişelerini dikkate alarak çok iyi bir atmasferde görüşmeleri yürütüyoruz. Fakat bu şu an için yeterli değil. Yarın en kritik gün olacak ve bir uzlaşıya yakın olup olmadığımızı ya da Kıbrıs’ta istişarelere devam mı edeceğimizi anlayacağız.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık