AktüelMüzakerelerMont Pelerin’dan Sonra İlk Buluşma Gerçekleşti

Mont Pelerin’da gerçekleştirilen ve toprak kriterlerinde uzlası sağlanamadan tamamlanan müzakereler sonrası liderler ilk kez bir araya geldi. Liderler Mustafa Akıncı ve Nikos Anastasiadis, bu gece (perşembe), BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin verdiği yemekte bir araya geldi. Ara bölgedeki yemeğe müzakereciler ve BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar da katıldı.   EİDE, LİDERLERLE AYRI AYRI GÖRÜŞMÜŞTÜ BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, bugün (perşembe) sabah saatlerinde liderler Nikos...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 1, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Mont Pelerin’da gerçekleştirilen ve toprak kriterlerinde uzlası sağlanamadan tamamlanan müzakereler sonrası liderler ilk kez bir araya geldi.

Liderler Mustafa Akıncı ve Nikos Anastasiadis, bu gece (perşembe), BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin verdiği yemekte bir araya geldi.

Ara bölgedeki yemeğe müzakereciler ve BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar da katıldı.

 

EİDE, LİDERLERLE AYRI AYRI GÖRÜŞMÜŞTÜ

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, bugün (perşembe) sabah saatlerinde liderler Nikos Anastasiadis ve Mustafa Akıncı ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirmişti.

Anastasiades ile yaptığı görüşmenin ardından Eide, “Son günlerde yapılan görüşmelerden dolayı, Kıbrıs’ta da söylediğimiz gibi yavaş yavaş, ileriye doğru hareket ediyoruz” şeklinde konuşmuştu.

Eide, makul bir sürede müzakerelerle ilgili ne olacağı hakkında bir açıklama yapılabilmesini dilemişti.

Eide, “şu an konuda fazla bir şey söyleyemem ancak daha sonra açıklamada bulunacağımı diliyorum” demişti.

Eide, Mont Pelerin’den sonra müzakerelerde karmaşık bir durum sağlandığını ve Mont Pelerin’deki gelişmeler bir gerileme olduğunu ve görüşmeler ile ilgili beklentiler karşılaşmadığını belirtmişti.

Eide, her iki tarafla son günlerde yaptığı yoğun görüşmeler her iki tarafının müzakere masasına dönmesi, ileriye devam etmesi ve son 19 ayıda sağlanan ilerleme üzerine inşa edilmesi arzusunu algılandığını ifade etmişti

Eide, açıklamasında, Kıbrıs sorununda yılsonuna kadar daha fazla ilerleme olmasının mümkün olduğunu da dile getirmişti.

SASG Eide addresses the media following a meeting with Mr. Nicos Anastasiades (01/12/2016)

The Special Adviser of the UN Secretary-General on Cyprus, Espen Barth Eide, this morning called on the Greek Cypriot leader, Mr. Nicos Anastasiades, in Nicosia. Speaking to the media following the visit, SASG Eide noted that he had held good conversations with Mr. Anastasiades and, earlier in the day, with the Turkish Cypriot leader, Mr. Mustafa Akıncı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık