AktüelGazedda'nın GündemiMOBESE kurmak için ağacı kesiyorlar!

Ülkenin farklı noktalarına en çirkin halleriyle dikilen kameralara bir yenisi daha ekleniyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 27, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Ülkenin farklı noktalarına en çirkin halleriyle dikilen kameralara bir yenisi daha ekleniyor. Lefkoşa Surlariçi’nde Sarayönü olarak bilinen yere kurulan MOBESE kamerası için meydanda bulunan ağacın dalları kesiliyor!

Kıbrıs’ın kuzeyindeki yurttaşları gözetleyebilmek için dikilen MOBESE’ler, doğaya da zarar verecek noktaya geldi. Lefkoşa Surlariçi’nde Sarayönü olarak bilinen yere kurulan MOBESE kamerası için meydanda bulunan ağacın dalları kesiliyor!

Edinilen bilgide, monte edilen MOBESE kamerasıyla alakalı olarak, ağacın kameranın görüşünü kapattığı ve dolayısıyla bir dalının olduğu gibi kesileceği belirtildi. Bölge esnafı konuya tepki gösterirken, zaten az olan yeşil alanların daha fazla kamera dikilmesi uğruna talan edilmesine tepki gösterdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık