AktüelGazedda'nın Gündemi“Milliyetçilik, şovenizm ve neo-faşizme karşı mücadele sürecek”

EDON Larnaka İlçe Örgütü, Vergina Lisesi'nde milliyetçi ve faşist sloganlar yazılmasını kınadı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 22, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

EDON Larnaka İlçe Örgütü, Vergina Lisesi’nde milliyetçi ve faşist sloganlar yazılmasını kınadı.

EDON tarafından yapılan açıklamada milliyetçilik ve şovenizmin toplumda ve okullarda yeniden canlanışına dikkat çekilerek, aynı hoşgörüsüz tehlikeli sloganların ve ideolojik kavramların geçmişte ülkemizi felakete sürüklediği ve yurdumuzun geleceği açısından çok büyük tehlikeler oluşturduğu vurgulandı.

Milliyetçilik, şovenizm ve neo-faşizme karşı mücadelenin okul içinde ve dışında sürdürmeye kararlı olunduğu belirtilen EDON açıklamasında, gençlere milliyetçilik aşılanmasına izin verilmeyeceğinin altı çizildi. EDON açıklamasında tüm çocukların ortak vatanı olacak özgür ve yeniden birleşmiş bir Kıbrıs için, barış ve sosyal adalet mücadelesine devam edileceği vurgulandı.

EDON açıklamasında sloganları yazan faşistlere ve EDON üyelerine yapılan  tehditlere verilecek tek cevabın mücadele ederek bu tür çürümüş fikirleri ve onları temsil edenleri bir kez daha ve sonsuza dek tarihin çöplüğüne göndermek olduğu kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık