AktüelEkonomi PolitikGenelManşetMilletvekili, milletvekili, milletvekili, milletve, millet, mil…

Geçtiğimiz günlerde Lefkoşa Mezarlığı yakınlarında çevirme yapan polis ekiplerinin, Yeniden Doğuş Partisi Milletvekili Bertan Zaroğlu’nun kiraladığı belirtilen araca el koyması üzerine Zaroğlu, sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak “mağdur” edildiğini iddia etmiş ve sonrasında yayınladığı bir videoda ise “Ben milletvekiliyim diye onlara herhangi bir şekilde böyle bir yaklaşımım, sert ve ters, nezaket dışı bir davranışım olmadı” şeklinde açıklamada bulunmuştu. Konuyla ilgili Sosyal Medyada bugün yayınlanan bir video ile Zaroğlu’nun videoda kaç kez “milletvekili” ifadesini kullandığını...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 17, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Geçtiğimiz günlerde Lefkoşa Mezarlığı yakınlarında çevirme yapan polis ekiplerinin, Yeniden Doğuş Partisi Milletvekili Bertan Zaroğlu’nun kiraladığı belirtilen araca el koyması üzerine Zaroğlu, sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak “mağdur” edildiğini iddia etmiş ve sonrasında yayınladığı bir videoda ise “Ben milletvekiliyim diye onlara herhangi bir şekilde böyle bir yaklaşımım, sert ve ters, nezaket dışı bir davranışım olmadı” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Konuyla ilgili Sosyal Medyada bugün yayınlanan bir video ile Zaroğlu’nun videoda kaç kez “milletvekili” ifadesini kullandığını gözler önüne seriyor.

İşte o video:

Yaşanan olayı kişisel sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayınla paylaşan Zaroğlu, yayında şu ifadelere yer vermişti:

“Kutlay Malek isimli polis, şube amirliğinin bize tam emri var diyor. Bu nedenle anahtarımı vermediğini söylüyor. Ben bir milletvekiliyim, dokunulmazlığım var. Polis, aracımı gasp etmiş durumda. Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu’na telefon ettim, toplantıda olduğu için kendisine ulaşamadım. Manavoğlu’ndan bunun hesabının sorulmasını istiyorum. Karakola gidip davacı olacağım.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©