AktüelPolitikaMHD: “Uygulama ile mülteciler güvensiz yolları kullanmak zorunda kalacak”

Mülteci Hakları Derneği tarafından gazetemize yapılan açıklamada, mülteciler için kaçışın gönüllü değil zorunlu bir eylem olduğundan, yasal ve güvenli seyahat yollarının kapanmasının mültecilerin kaçışını engellemeyeceği, ancak onları güvensiz olan düzensiz yolları kullanmak zorunda bırakacağı belirtildi. Dernek tarafından yapılan açıklamada böylesi bir kararın düzensiz yolculuklar sırasında, Akdeniz’de ölümleri artırma riskinin çok büyük olduğu söylendi.  
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 21, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon
Mülteci Hakları Derneği tarafından gazetemize yapılan açıklamada, mülteciler için kaçışın gönüllü değil zorunlu bir eylem olduğundan, yasal ve güvenli seyahat yollarının kapanmasının mültecilerin kaçışını engellemeyeceği, ancak onları güvensiz olan düzensiz yolları kullanmak zorunda bırakacağı belirtildi.
Dernek tarafından yapılan açıklamada böylesi bir kararın düzensiz yolculuklar sırasında, Akdeniz’de ölümleri artırma riskinin çok büyük olduğu söylendi.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık