AktüelGazedda'nın GündemiMeyhane masalarının haber olduğu bir döneme girdik

Cumhurbaşkanlığı, garip haber servislerine devam ediyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 29, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Cumhurbaşkanlığı, garip haber servislerine devam ediyor. Ersin Tatar’ın seçildiği günden beri gerici birçok dernekle yapılan ziyaretler haber olarak basına servis edilmişti. Dün akşam ise, Ersin Tatar’ın Tahsin Ertuğruloğlu ile bir meyhane masasına yaptığı ziyaret haber olarak değerlendirildi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından dün akşam saatlerinde bir haber servis edildi. Habere göre, Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendisine destek veren yurttaşlarla görüşmüş, seçilmesinin ardından yaşanan gelişmeler ve süreci değerlendirmişti.

Haberde, “en büyük şansımız 85 milyon nüfuslu Türkiye’nin arkamızda olmasıdır” diyen Tatar, Kıbrıs konusunda en fazla yükü çekenin ve destek verenin Türkiye olduğunu söyledi ve “Birlik içinde ve güçlü olmamız lazım” diye konuştu.

Buraya kadar bir sorun yok. Ancak haberin detayı araştırılmaya başlandığı zaman daha ilginç bir durum da ortaya çıkıyor. Kaşgar Court Hotel’de her hafta Cumartesi günü buluşan bir grup arkadaşın masasına misafir olan Ersin Tatar’ın ekibi bu konuyu niye haber yapma gereksinimi duydu?

Cumhurbaşkanlığı tarafından basına servis edilen fotoğrafla, sosyal medyada dolaşımda bulunan bu fotoğrafın benzerliği okuyucuların dikkatini çekecektir. Arkadaki Türkiye ve kktc bayrakları, masa düzeni ve masa örtüsü…

Sosyal medyada dolaşan fotoğraflar incelendiği zaman, masada alkol bulunduğu da gözlemlenirken, Ersin Tatar’ın ekibi tarafından medyaya servis edilen fotoğraflarda ise masanın dikkatli bir şekilde temizlendiği ve masada sadece çay bardakları bulunduğu görülüyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..