koronavirusMetropol işçinin maaşına göz dikti!

Koronavirüs salgını Kıbrıs'a geldiğinden beri çok ciddi gelir elde eden market sahipleri, şimdi de çalışanlara verdiği maaşa göz dikti. Metropol Market işçi maaşlardan 600 TL'lik kesinti yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 4, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Koronavirüs salgını Kıbrıs’a geldiğinden beri çok ciddi gelir elde eden market sahipleri, şimdi de çalışanlara verdiği maaşa göz dikti. Metropol Market işçi maaşlardan 600 TL’lik kesinti yaptı.

Kıbrıs’ta da ortaya çıkan Koronavirüs salgınından sonra bir yıllık ciroyu bir hafta gibi kısa bir sürede kazanan iş yerlerinin başında gelen marketler arasında bulunan Metropol Süpermarket çalışanlarına tam maaş ödemedi.

Sosyal Medya’daki iddialara göre, Metropol Süpermarket’in işçilerinden de maaş kesintisi yapıldı. Konuyla ilgili olarak sosyal medyada boykot kampanyası da başlatılırken, Metropol yönetimi konuyla ilgili bir açıklamada bulunmadı.

Sosyal Medya hesabı kapandı

Metropol Süpermarket’in işçilerinden 600 TL maaş kesintisi yapmasının ortaya çıkmasının ardından duyarlı birçok vatandaş sosyal medya üzerinden Metropol’a tepki gösterdi. Bazı vatandaşların Metropol Sosyal Medya hesabına mesaj yazdığı da öğrenilirken, dün itibariyle bahsi geçen sosyal medya hesabının da kapatıldığı gözlemlendi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık