AktüelMüzikMetal müzik dinleyenler trafikte daha tehlikeli

Avusturya’da yapılan bir araştırma, sürüş sırasında metal müzik dinleyen sürücülerin, trafikte daha tehlikeli olduklarına işaret ediyor. İngiltere merkezli motor sporları dergisi Auto Express tarafından Avusturya’daki yarış pisti Red Bull Ring’de gerçekleşen denemelerde, dergi ekibinden Tristan Shale-Hester, farklı müzik türleri dinleyerek otomobil sürdü ve her denemenin ardından hissettiklerini ve yaşadıklarını not aldı. Slipknot’ın 1999 çıkışlı ilk albümünden “(sic)” parçası eşliğinde direksiyon başında yaşadıklarını “Konsantre olmak epey zorluydu” sözleriyle tanımlayan sürücü, gaz pedalını kontrol etmekte de kimi...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 10, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avusturya’da yapılan bir araştırma, sürüş sırasında metal müzik dinleyen sürücülerin, trafikte daha tehlikeli olduklarına işaret ediyor.

İngiltere merkezli motor sporları dergisi Auto Express tarafından Avusturya’daki yarış pisti Red Bull Ring’de gerçekleşen denemelerde, dergi ekibinden Tristan Shale-Hester, farklı müzik türleri dinleyerek otomobil sürdü ve her denemenin ardından hissettiklerini ve yaşadıklarını not aldı.

Slipknot’ın 1999 çıkışlı ilk albümünden “(sic)” parçası eşliğinde direksiyon başında yaşadıklarını “Konsantre olmak epey zorluydu” sözleriyle tanımlayan sürücü, gaz pedalını kontrol etmekte de kimi sıkıntılar yaşadığını belirtti. Deneyin sonunda; klasik, hip hop, pop ve metal seçenekleri arasında, sürücüleri olumsuz anlamda en az etkileyenin pop şarkıları olduğu açıklandı.

Raporda Slipknot şarkısı eşliğinde yapılan turun, Shale-Hester’in en kötü sürüş performansı olduğuna değinilirken, klasik müzik eserlerinin de sürücülerin “fazla rahatlamasına” sebep olduğu açıklandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık