AktüelEkonomi PolitikMerkel, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerine karşı olduğunu duyurdu

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerine karşı olduğunu duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 29, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in salı günü Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades ile baş başa yaptığı görüşmede Türkiye’nin Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölgesi’ndeki (MEB) yasa dışı faaliyetlerine karşı olduğunu yinelediğini açıkladı.

Prodromou, Anastasiades’in, daha önce Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk ile yaptığı gibi, Almanya Başbakanı Angela Merkel’i de Türkiye’nin Kıbrıs MEB’inde devam ettirdiği faaliyetleri konusunda bilgilendirdiğini duyurdu.

Anastasiades karşı taraflarla bir sonraki adımları tartıştı ve Haziran ayında gerçekleştirilecek olan bir sonraki Avrupa Konseyi olağan toplantısı ışığında konunun yeniden ele alınması yönünde görüş birliğine varıldı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©