AktüelEkonomi PolitikMerkel, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerine karşı olduğunu duyurdu

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerine karşı olduğunu duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 29, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in salı günü Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades ile baş başa yaptığı görüşmede Türkiye’nin Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölgesi’ndeki (MEB) yasa dışı faaliyetlerine karşı olduğunu yinelediğini açıkladı.

Prodromou, Anastasiades’in, daha önce Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk ile yaptığı gibi, Almanya Başbakanı Angela Merkel’i de Türkiye’nin Kıbrıs MEB’inde devam ettirdiği faaliyetleri konusunda bilgilendirdiğini duyurdu.

Anastasiades karşı taraflarla bir sonraki adımları tartıştı ve Haziran ayında gerçekleştirilecek olan bir sonraki Avrupa Konseyi olağan toplantısı ışığında konunun yeniden ele alınması yönünde görüş birliğine varıldı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©