koronavirusMerit Hotel işçilerini ücretsiz izne yolladı

Merit Hotel, 1 Nisan itibariyle çalışanlarını ücretsiz izne çıkaracağını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 23, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Merit Hotel, 1 Nisan itibariyle çalışanlarını ücretsiz izne çıkaracağını duyurdu.

Koronavirüs, en zayıfları vurmaya başladı bile… Merit Hotel, 1 Nisan itibariyle çalışanlarını ücretsiz izne çıkaracağına dair bir genelge yayınladı.

Hotel’in insan kaynakları ile yayınlanan genelgede, çalışanların 31 Mart’a kadar olan ödemelerini alacaklarını ancak 1 Nisan’dan itibaren ücretsiz izne çıkarılacağı duyuruldu.

Açıklamada, ücretsiz iznin, sözleşme feshi anlamına gelmediği de belirtilirken, bu süre içinde yatırımların ve maaşların ödenmeyeceği ifade edildi.

İşçilere yollanan genelge şöyle:

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft