AktüelDünyaKıbrıs SorunuMePA25: “Kıbrıs’ın yaralarını iyileştirme ve barışçıl, çok kültürlü bir model inşaa etmek için çalışmalıyız”

Yunanistan’da, ekonomi eski bakanı Varoufakis’in SYRİZA’dan ayrılması ile kurulan MePA25 partisi 20 Temmuz’un yıl dönümünde Kıbrıslılar için bir dayanışma mesajı yayınladı. Mesajda “Kıbrıs trajedisinin yıldönümünde MePA25, Kıbrıs halkına, Kıbrıslı Rumlara ve Kıbrıslı Türklere sempati ve dayanışma mesajı gönderir” ifadeleri kullanıldı. SYRİZA ve Yeni Demokrasi Partisi’nin süper güçlere bağlılıkları ile eleştiren açıklamada, Akdeniz’deki gerginliğe de değinilerek, söz konusu partileri “şu anda Doğu Akdeniz’de mayın madenciliği yapan CIA ajanlarının ya da petrol arayan çokuluslu memurların rehberliğinde itaat...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 21, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Yunanistan’da, ekonomi eski bakanı Varoufakis’in SYRİZA’dan ayrılması ile kurulan MePA25 partisi 20 Temmuz’un yıl dönümünde Kıbrıslılar için bir dayanışma mesajı yayınladı.

Mesajda “Kıbrıs trajedisinin yıldönümünde MePA25, Kıbrıs halkına, Kıbrıslı Rumlara ve Kıbrıslı Türklere sempati ve dayanışma mesajı gönderir” ifadeleri kullanıldı.

SYRİZA ve Yeni Demokrasi Partisi’nin süper güçlere bağlılıkları ile eleştiren açıklamada, Akdeniz’deki gerginliğe de değinilerek, söz konusu partileri “şu anda Doğu Akdeniz’de mayın madenciliği yapan CIA ajanlarının ya da petrol arayan çokuluslu memurların rehberliğinde itaat içinde oldukları ifade edildi. 

Açıklamda şu ifadeler kullanıldı: “MePA25, bize ilham veren hümanizm ve enternasyonalizm bağlamında, Kıbrıslı Rumları ve Kıbrıslı Türk dostlarımızla birlikte, Kıbrıs’ın yaralarını iyileştirme ve barışçıl, çok kültürlü bir beraberlik modeli inşaa etmek için çalışmayı taahhüt ederiz”

Το ΜέΡΑ25 για την επέτειο της Κυπριακής τραγωδίας – ΜέΡΑ25

Ημέρες μνήμης της Κυπριακής τραγωδίας, το ΜέΡΑ25 στέλνει στον Κυπριακό λαό, ελληνοκύπριους και τουρκοκύπριους, μήνυμα συμπαράστασης και αλληλεγγύης. Δυστυχώς, τόσο η Νέα Δημοκρατία όσο και ο ΣΥΡΙΖΑ φαίνονται αποφασισμένοι να μην μάθουν από την Ιστορία ότι η υποταγή στην υπερδύναμη δεν δημιουργεί “ερείσματα” που προστατεύουν τους λαούς.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık