AktüelEkolojiMeksika’da 29 derece sıcaklıkta dolu fırtınası

Meksika’nın en kalabalık kentlerinden biri olan Guadalajara şehrinde, çok şiddetli bir dolu fırtınası meydana geldi. Nüfusu beş milyon olan kentin altı mahallesi buzla kaplandı ve buzun kalınlığı yer yer iki metreyi buldu. Sivil savunma ekipleri buz tabakasını temizlemeye çalışırken, yetkililer 200 kadar ev ve işyerinin zarar gördüğünü, yaklaşık 50 aracın ise buz kütlesinin altında kaldığını duyurdu. Devlet Sivil Koruma Bürosu yaptığı açıklamada ölü veya yaralının olmadığını bildirdi. Kentin 29 derece sıcaklıkta buzla kaplanması herkesi şaşırttı....
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 1, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Meksika’nın en kalabalık kentlerinden biri olan Guadalajara şehrinde, çok şiddetli bir dolu fırtınası meydana geldi. Nüfusu beş milyon olan kentin altı mahallesi buzla kaplandı ve buzun kalınlığı yer yer iki metreyi buldu.

Sivil savunma ekipleri buz tabakasını temizlemeye çalışırken, yetkililer 200 kadar ev ve işyerinin zarar gördüğünü, yaklaşık 50 aracın ise buz kütlesinin altında kaldığını duyurdu. Devlet Sivil Koruma Bürosu yaptığı açıklamada ölü veya yaralının olmadığını bildirdi.

Kentin 29 derece sıcaklıkta buzla kaplanması herkesi şaşırttı. Eyalet Valisi Enrique Alfaro, Guadalajara’da daha önce böyle bir şeye şahit olmadığını söyledi ve “Sonra kendimize soruyoruz eğer iklim değişimi gerçekse…” dedi.

Ayrıca zarar gören ev ve iş yerlerinden gelen görüntüler, olayın boyutunu özetler nitelikte. Dolu fırtınası sonucu, altyapı tıkandığı için şu fışkırtan klozet gibi görüntüler sosyal medyada kendine yer buldu.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık