AktüelGazedda'nın GündemiMeclis’te Erdoğan paniği: Muhalefet katılım konusunda karar vermedi

Muhalefet partileri Cumhuriyetçi Türk Partisi ve Toplumcu Demokrasi Partisi, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis’te yapacağı konuşmaya katılma konusunda henüz bir karar üretmedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 14, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Muhalefet partileri Cumhuriyetçi Türk Partisi ve Toplumcu Demokrasi Partisi, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis’te yapacağı konuşmaya katılma konusunda henüz bir karar üretmedi.

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’In bugün yaptığı ““Hem bayramlaşacağız, hem 20 Temmuz törenlerine katılacak, Bayram Namazı’nı da KKTC’de eda edecek, Meclis’te Kıbrıslı milletvekilleriyle bir araya geleceğiz. Tüm dünyaya kararlılık mesajı olarak yayılacağına inanıyorum” açıklamasının ardından, gözler muhalefet vekilleri ve partilerine çevrildi. Özellikle son dönemlerde Kıbrıs’ın kuzeyine yönelik müdahalelerin artması ve anti-demokratik gelişmelerle ilgili sosyal medyada muhalefet vekillerine yönelik baskı bulunuyor. Yurttaşlar, Erdoğan’a tepkinin gösterilmesi için muhalefet vekillerinin meclise girmemesini istiyor.

Erhürman: Kararı parti yetkili organları verecek

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman Kıbrıs TV’de katıldığı bir programda konuyla ilgili, “Cenevre’den sonra ülkeye birçok Türkiye yetkilisi geldi, gitti. Muhalefetle hiç görüşülmedi. Şimdi bu toplantıya katılmak, doğru mu? Değerlendiriyoruz. Kararı parti yetkili organları verecek” demişti. ,

GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgilere göre, Cumhuriyetçi Türk Partisi Parti Meclisi, Erdoğan’ın Meclis’te yapacağı konuşmayla ilgili yarın akşam bir araya geliyor.

TDP Parti Meclisi toplanıyor

Öte yandan Toplumcu Demokrasi Partisi Parti Meclisi’nin ise bugün tek gündemle toplanacağı bildirildi. Kıbrıs Postası’ndan Vatan Mehmet’in haberine göre, Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Parti Meclisi (PM) bu akşam 20:00’de toplanıyor. Kıbrıs Postası’nın edindiği bilgiye göre tek bir gündem olacak. O da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 Temmuz’da KKTC Meclisinde yapacağı söylenen konuşma.

Halkın Partisi ise konuyla ilgili olumlu ya da olumsuz herhangi bir yorumda bulunmadı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık