AktüelGazedda'nın Gündemi“Meclis’te bu kadar çok partiye gerek yok”

CTP’nin eski Sağlık Bakanı Dr. Filiz Besim, Ada TV’de Seher Güraslan’ın sunduğu Öğlen Ajansı programına katılarak, seçim ve istikrar konularıyla alakalı açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 20, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

CTP’nin eski Sağlık Bakanı Dr. Filiz Besim, Ada TV’de Seher Güraslan’ın sunduğu Öğlen Ajansı programına katılarak, seçim ve istikrar konularıyla alakalı açıklamalarda bulundu. Besim açıklamasında, mecliste bu kadar çok partiye gerek olmadığını ifade ederek, daha güçlü partilerin daha çok milletvekili çıkarması gerektiğini ifade etti.

Dr. Filiz Besim, Ada TV’de katıldığı televizyon programında, erken seçim iddiaları ile ilgili konuşurken, Meclis’te görev yapan vekillerin görevinin daha istikrarlı hükümetlerin oluşması için düzgün bir seçim yasası yapmak olduğunu belirterek, bu kadar çok partiye gerek olmadığını belirtti.

Besim, 2-3 milletvekili olan partilerin Meclis’te bulunmaması gerektiğini de ifade ederek, “bu ülkenin ihtiyacı olan bu değildir. Bu ülkenin ihtiyacı olan istikrardır” dedi.

Besim, seçim yasasının değiştirilmesiyle birlikte, daha güçlü partilerin daha çok milletvekili çıkarabileceğini ve istikrara kavuşulabileceğini de iddia ederek, “bunu da deneyelim. Bu şekilde, seçime gideceğiz de aynı şey olacaksa, seçime gitmeyelim o zaman” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık