AktüelkoronavirusMeclis, seçimin ertelenmesi gündemiyle yarın toplanıyor

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay'ın çağrısıyla, yarın saat 11.00'de olağanüstü toplanıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 18, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay’ın çağrısıyla, yarın saat 11.00’de olağanüstü toplanıyor.

Toplantının gündeminde “Cumhurbaşkanlığı seçiminin ertelenmesi” konusu olacak.

Meclis Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ülke çapında korona virüsüne karşı mücadele kapsamında birleşimin yapılacağı gün sınırlı sayıda personel görevli olacak.

Yine birleşim günü, Meclis Başkanlığınca alınan karar uyarınca Milletvekilleri haricinde Meclis’e sivil ziyaretçi ve basın mensubu alınmayacak.

Basın mensupları ve halkın,  Meclis yayınını BRT ve Meclis sosyal medya sayfasından canlı olarak takip edebileceği belirtilen açıklamada, basına gerekli video ve fotoğraf servisinin de Meclis Başkanlığı basın bürosu tarafından sağlanacağı duyuruldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık