AktüelEkonomiEkonomi PolitikGenelManşetME-KOOP’tan kooperatifçilik dersi

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 17, 2018
Djumba Hotel & Cafe

KTAMS’a bağlı ME-KOOP bankası üyelerine gönderdiği mesaj ile mevcut kredilerinin faiz oranlarını arttırmadığını açıkladı.

ME-KOOP’tan gönderilen mesajda vadeli mevduat ve birikimli mevduat sahibi üyelerinin mevduat faizlerini arttırdıklarını fakat mevcut kredi faizlerine dokunmadıkları ifadeleri yer aldı.

Mesajda ayrıca üyelerin birikimlerini ve alım güçlerini korumak amacıyla böyle bir uygulama yaptıklarını açıklandı.

Öğretmen Kooperatiflerine ders nitelikli karar

Öğretmen Kooperatiflerinin mevcut kredilere faiz artışı yapmasıyla gerek üyelerinden gerekse de toplumun geniş kesimlerinden öfke ve tepki görmekte olduğu bir dönemde ME-KOOP bankasının mevcut kredilere faiz artışı yapmaması hem de mevduat faizlerini arttırması, sosyal medyada kooperatifçilik dersi niteliğinde karar olarak yorumlandı.

Öte yandan gerek ÖYAK olsun gerekse de İlkokul öğretmenleri kooperatif bankası olsun mevduat faizlerini karşılayabilmek için mevcut kredilere de faiz artışı uyguladığını açıklamıştı.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©