AktüelEkonomiEkonomi PolitikManşetME-KOOP’tan kooperatifçilik dersi

KTAMS’a bağlı ME-KOOP bankası üyelerine gönderdiği mesaj ile mevcut kredilerinin faiz oranlarını arttırmadığını açıkladı. ME-KOOP’tan gönderilen mesajda vadeli mevduat ve birikimli mevduat sahibi üyelerinin mevduat faizlerini arttırdıklarını fakat mevcut kredi faizlerine dokunmadıkları ifadeleri yer aldı. Mesajda ayrıca üyelerin birikimlerini ve alım güçlerini korumak amacıyla böyle bir uygulama yaptıklarını açıklandı. Öğretmen Kooperatiflerine ders nitelikli karar Öğretmen Kooperatiflerinin mevcut kredilere faiz artışı yapmasıyla gerek üyelerinden gerekse de toplumun geniş kesimlerinden öfke ve tepki görmekte olduğu bir dönemde...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 17, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

KTAMS’a bağlı ME-KOOP bankası üyelerine gönderdiği mesaj ile mevcut kredilerinin faiz oranlarını arttırmadığını açıkladı.

ME-KOOP’tan gönderilen mesajda vadeli mevduat ve birikimli mevduat sahibi üyelerinin mevduat faizlerini arttırdıklarını fakat mevcut kredi faizlerine dokunmadıkları ifadeleri yer aldı.

Mesajda ayrıca üyelerin birikimlerini ve alım güçlerini korumak amacıyla böyle bir uygulama yaptıklarını açıklandı.

Öğretmen Kooperatiflerine ders nitelikli karar

Öğretmen Kooperatiflerinin mevcut kredilere faiz artışı yapmasıyla gerek üyelerinden gerekse de toplumun geniş kesimlerinden öfke ve tepki görmekte olduğu bir dönemde ME-KOOP bankasının mevcut kredilere faiz artışı yapmaması hem de mevduat faizlerini arttırması, sosyal medyada kooperatifçilik dersi niteliğinde karar olarak yorumlandı.

Öte yandan gerek ÖYAK olsun gerekse de İlkokul öğretmenleri kooperatif bankası olsun mevduat faizlerini karşılayabilmek için mevcut kredilere de faiz artışı uyguladığını açıklamıştı.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık