AktüelEkonomiEkonomi PolitikManşetMerkez Bankası Başkanı: “Hiçbir sıkıntımız yok, kaygıya gerek yok”

Merkez Bankası Başkanı Rifat Günay yaptığı açıklamada Bankacılık sektöründe hiçbir sıkıntının olmadığını ifade ederek, “kaygı duyulacak bir durum yok” dedi. Günay, Merkez Bankası’nın görevinin sektörü denetlemek olduğunu belirterek, “Gelişmeleri yakın olarak izlemekteyiz. Bir problem olmadığına yönelik tenkinlerimizi sayın Başkana arz ettim. Bugün itibariyle bankalarımız sapa sağlam ayakları üzerinde çalışıyor. Merkez Bankamız güçlüdür. Likidite ihtiyacı doğmasını öngörmüyoruz ama gerekmesi halinde hazırız. Bize gelen herhangi bir sıkıntı yok. Yakinen takip ediyoruz. Biz gayet rahatız. Halkımız da rahat...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 13, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Merkez Bankası Başkanı Rifat Günay yaptığı açıklamada Bankacılık sektöründe hiçbir sıkıntının olmadığını ifade ederek, “kaygı duyulacak bir durum yok” dedi.

Günay, Merkez Bankası’nın görevinin sektörü denetlemek olduğunu belirterek, “Gelişmeleri yakın olarak izlemekteyiz. Bir problem olmadığına yönelik tenkinlerimizi sayın Başkana arz ettim. Bugün itibariyle bankalarımız sapa sağlam ayakları üzerinde çalışıyor. Merkez Bankamız güçlüdür. Likidite ihtiyacı doğmasını öngörmüyoruz ama gerekmesi halinde hazırız. Bize gelen herhangi bir sıkıntı yok. Yakinen takip ediyoruz. Biz gayet rahatız. Halkımız da rahat olsun.”

Bankalardan kendilerine gelen herhangi bir sıkıntının olmadığını da ifade eden Güray, “Merkez Bankası’nın yeterli kaynağı mevcut. Bankacılık sektörüyle ilgili herhangi bir kaygı duymaya gerek yok. İlave önlemler almamız gerekirse alırız. Hiçbir sıkıntımız yok, kaygı duymamızı gerektirecek bir durum yok.” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık