AktüelMüzakerelerMavroyannis, Parti Liderlerini “Garantiler ve Güvenlik” Belgesi Hakkında Bilgilendirdi

Kıbrıslırum müzakerecisi Andreas Mavroyannis, “Garantiler ve Güvenlik”  hakkındaki taslak ortak belgenin Kıbrıs Rum tarafına sunulduğunu ve belgenin yoruma açık olduğunu söyledi. Kıbrıs Haber Ajansı’nın haberine göre AKEL Genel Sekreteri Andros Kyprianu’yu taslak ortak belge hakkında bilgilendirmek amacıyla AKEL’i ziyaret eden Mavroyannis görüşmeden önce basın mensuplarının soruları üzerine açıklamada bulunmak istemediğini söyledi. Mavroyannis, “belge bize verildi ve bundan başka herhangi bir açıklamada bulunmak istemiyorum” dedi. Kıbrısrum tarafının BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’ye...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 21, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıslırum müzakerecisi Andreas Mavroyannis, “Garantiler ve Güvenlik”  hakkındaki taslak ortak belgenin Kıbrıs Rum tarafına sunulduğunu ve belgenin yoruma açık olduğunu söyledi.

Kıbrıs Haber Ajansı’nın haberine göre AKEL Genel Sekreteri Andros Kyprianu’yu taslak ortak belge hakkında bilgilendirmek amacıyla AKEL’i ziyaret eden Mavroyannis görüşmeden önce basın mensuplarının soruları üzerine açıklamada bulunmak istemediğini söyledi.

Mavroyannis, “belge bize verildi ve bundan başka herhangi bir açıklamada bulunmak istemiyorum” dedi.

Kıbrısrum tarafının BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’ye yorum yapıp yapmayacağıyla ilgili müzakereci, “her zaman sayın Eide’ye cevaplarımızı veriyoruz” dedi.

Belge üzerine yorum yapılıp yapılmayacağıyla ilgili bir soruya Mavroyannis, “evet yorum yapılacak” yanıtı verdi.

Müzakereci AKEL’den önce DİSİ liderliğini de belge hakkında bilgilendirdi. Mavroyannis’in daha sonra diğer siyasi partilerin liderleriyle bilgilendirme turuna devam etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık