AktüelEkonomi PolitikMatbaa da bozuk! Pusulalar siyah-beyaz basılacak

1974’teki Türkiye işgalinden sonra 15’inci genel seçim olacak 23 Ocak Erken Genel Seçimi için 28 Aralık’ta başlayan propaganda döneminde son dört güne girildi.
Gazedda KıbrısOcak 19, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Son milletvekilliği seçiminin 7 Ocak 2018’de yapıldığı Kıbrıs’ın kuzeyinde, 4 yıl aradan sonra yeniden erken seçime gidiliyor. 1974’teki Türkiye işgalinden sonra 15’inci genel seçim olacak 23 Ocak Erken Genel Seçimi için 28 Aralık’ta başlayan propaganda döneminde son dört güne girildi. Propaganda süreci cumartesi 18.00’de tamamlanacak ve seçim yasakları başlayacak.

203 bin 792 kayıtlı seçmenin bulunduğu kktc’de, Cumhuriyet Meclisi’nde görev yapacak 50 milletvekilini belirlemek üzere pazar günü seçim yapılacak; 6 ilçede 763 sandık kurulacak. Oy verme işlemi saat 08.00’de başlayacak; sandıklar 18.00’de kapanacak. Sandık kurullarında 2 bin 289 kişi görev yapacak.  

Öte yandan Devlet Basımevi’ndeki arızalı parça nedeniyle oy pusulaları renkli basılamadı. YSK’nın oy pusulalarının Devlet Basımevi tarafından basılmasını tercih ettiği açıklandı. 2018 yerel seçimlerinde de siyah beyaz oy pusulası kullanılmıştı. Seçmenler, “Mühür”, “Mühür ve Tercih”, “Karma” olmak üzere 3 farklı şekilde oy kullanabilecek. Bu seçimde, 69×49 cm boyutlarındaki oy pusulaları renkli değil, siyah beyaz basıldı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık