koronavirusMaske varsa, karantina yok mu?

Temas durumuna bakılmaksızın, hasta ile iletişime geçmiş herkesi deyim yerindeyse yaka paça karantina otellerine kapatan Ali Pilli, temaslı pozisyonuna kendisinin düşmesi sonrasında aynı prosedürü uygulamadı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 14, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı

Temas durumuna bakılmaksızın, hasta ile iletişime geçmiş herkesi deyim yerindeyse yaka paça karantina otellerine kapatan Ali Pilli, temaslı pozisyonuna kendisinin düşmesi sonrasında aynı prosedürü uygulamadı.

“Maske ve sosyal mesafe uygulanmıştı”

Hastane Başhekimi Dr. Adil Özyılkan’ın koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından gözler Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye döndü. Geçtiğimiz günlerde bir bağış seremonisi kapsamında bir araya gelen ikiliyle ilgili soruları yanıtlayan Ali Pilli, “görüşmede her türlü tedbir alınmıştı” ifadelerini kullandı.

Dün akşam BRT’de katıldığı programda açıklamalarda bulunan Pilli, basında “bakan temaslı” diye yayınlar yapanlar olduğunu belirterek, sağlık çalışanlarının her zaman risk altında olduğunu ve kendilerinin her zaman tedbirlerini almakta olduklarını belirtti.

Pilli, “gerekli zamanlarda, gerekli şekilde testlerimizi yapıyoruz” diyerek, kendisinin önceki gün test yaptığını ve sonucunun negative olduğunu belirterek, “başhekimle geçtiğimiz gün bir toplantı yapılmıştı. Bize PCR aleti bağışlamışlardı. Orada her türlü tedbir alınmıştı. Maske, sosyal mesafe uygulanmıştı” dedi.

Karatina olmayacak mı?

Yurttaşları her türlü temas durumunda karantina otellerine kapatan uzmanların Ali Pilli ile ilgili nasıl bir karar alınacağı ise henüz bilinmiyor. Özgür Gazete’den Zeynep Uyar’a konuşan Pilli, Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Başhekimi Adil Özyılkan’ın koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından kendini evinde izole ettiğini bildirdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..