AktüelKitapMartin Eden’in fragmanı yayınlandı

Martin Eden’dan fragman yayınlandı. Filmin başrolünde Luca Marinelli yer alıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 18, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Amerikalı yazar Jack London’ın aynı adlı romanından uyarlanan Martin Eden filminden ilk fragman yayınlandı. Dünya prömiyerini 76. Venedik Film Festivali’nde yaptıktan sonra 44. Toronto Film Festivali’ne de konuk olan Martin Eden uyarlaması, Toronto Film Festivali’nde Platform Ödülü’nü kazandı.

Yönetmenliğini İtalyan yönetmen Pietro Marcello’nun yaptığı film işçi sınıfındaki zorluklardan kurtulup yazar olma hayalini gerçeğe dönüştürmeye çalışan bir denizcinin hikâyesini beyazperdeye yansıtıyor.

Marcello’nun senaryosunu Maurizio Braucci ile birlikte kaleme aldığı filmdeki performansıyla 76. Venedik Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu seçilen Luca Marinelli’nin Martin Eden’a hayat verdiği filmin oyuncu kadrosunda Jessica Cressy, Vincenzo Nemolato, Marco Leonardi, Denise Sardisco, Carmen Pommella, Carlo Cecchi, Elisabetta Valgoi, Pietro Ragusa ve Savino Paparella gibi isimler yer alıyor.


Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık